Z myślą o wygodzie i satysfakcji naszych klientów, przygotowaliśmy bogatą ofertę Śpiworów które zabezpieczają przed wychłodzeniem organizmu, mogą być wykorzystywane jako kołdra na biwakach i w schroniskach. Można je podzielić na letnie, zimowe i trzy sezonowe oraz w zależności od wypełnienia – na puchowe i syntetyczne. Śpiwory puchowe są na ogół cieplejsze i lżejsze, ale szybciej nasiąkają wodą podczas ewentualnego deszczu. Modele z wypełnieniem syntetycznym z kolei są cięższe, ale bardziej odporne na wilgoć. 

Rozróżniamy różne kształty śpiworów, najpopularniejsze z nich jednak, to śpiwory mumia. Ich ergonomia i dobrze przylegająca do ciała struktura wykonania, zapobiega tworzeniu się pustych, wypełnionych zimnym powietrzem przestrzeni. Śpiwory te dodatkowo wyposażone są w kaptur, a dzięki ściągacza zredukować ilość ciepła które wydostaje się na zewnątrz. Ze względu na zamek który wykonany jest na całej długości śpiwora, często również dwukierunkowy, sprawia iż jego użytkowanie jest bardzo komfortowe. Śpiwory te są najczęściej wykorzystywane na biwakach.

Zwolennikom standardowego okrycia, polecamy śpiwory typu kołdra, zwane także kopertą. Posiada on standardowy "kołdrowy", prostokątny kształt. Nie posiada kaptura ale świetnie nadaje się do noclegu w przyczepach kempingowych, schroniskach czy używany normalnie w domu.

Większość modeli dostępnych w naszym sklepie spełnia najwyższe standardy i normy europejskie w zakresie termiki gdyż śpiwory posiadają różne temperatury komfortu. Zazwyczaj w opisach są one uwzględnione na pierwszym miejscu, jako najwyższa temperatura.